szukaj
strona główna | redakcja | rejestr zmian | statystyka | pomoc | administracja  
Biuletyn Informacji Publicznej
   
   
CERTYFIKATY:
Certyfikat HPH (Health Promoting Hospitals)


Certyfikat  HPH (Health Promoting Hospitals)-Międzynarodowej Sieci Szpitali i Placówek Medycznych Promujących Zdrowie

Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu   otrzymał certyfikat  HPH (Health Promoting Hospitals)-Międzynarodowej Sieci Szpitali i Placówek Medycznych Promujących Zdrowie – działającej pod auspicjami WHO .

Misją organizacji jest wdrażanie idei, wartości, strategii i standardów lub wskaźników w obszarze promocji zdrowia do struktur organizacyjnych szpitali i innych placówek służby zdrowia. Celem tych działań jest wzmacnianie zdrowia poprzez poprawę jakości opieki zdrowotnej, promocję zachowań prozdrowotnych oraz zacieśnienie relacji między placówkami służby zdrowia a społecznością i środowiskiem ku satysfakcji pacjentów, ich rodzin i personelu.
 
Szpital, zgłosił swój akces do Sieci we wrześniu  2011  roku i od tego czasu stara się jeszcze aktywniej promować zdrowie, zarówno wśród pacjentów, ich rodzin, a także wśród pracowników oraz w swoim środowisku lokalnym.  W październiku po sprawdzeniu naszej dokumentacji aplikacyjnej  otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź  oraz rekomendacje Krajowego Koordynatora Sieci Szpitali Promujących Zdrowie do wpisania naszej jednostki  do tej elitarnej grupy szpitali .

Głównym zadaniem Szpitali Członkowskich Sieci jest leczenie i to na możliwie najwyższym i przyjaznym dla ich podopiecznych poziomie. Cele i zadania programów promocji zdrowia dotyczą i obejmują pacjentów, ich rodziny, personel szpitala oraz społeczność lokalną. Szpital promujący zdrowie realizuje swoje cele i zadania przede wszystkim poprzez działania profilaktyczne i edukacyjne.
 
Głównym celem Szpitali Członkowskich Sieci jest propagowanie i realizowanie idei promocji zdrowia poprzez 5 obligatoryjnych zadań:

• włączenie zespołu promocji zdrowia w struktury szpitala,
• prowadzenie edukacji zdrowotnej,
• podejmowanie działań na rzecz zdrowego żywienia,
• działalność antynikotynowa i antyalkoholowa,
• współpraca ze środowiskiem lokalnym.
Szpital Promujący Zdrowie powinien stać się rzecznikiem promocji zdrowia na swoim terenie i dlatego jest zobowiązany współpracować z lokalną administracją samorządową i rządową, organizacjami rządowymi i samorządowymi, instytucjami i innymi zakładami opieki zdrowotnej (publicznymi i prywatnymi) oraz bezpośrednio ze społecznością lokalną w opracowywaniu i realizacji lokalnej polityki zdrowotnej.

Sieć Szpitali Promujących Zdrowie ułatwia i zachęca szpitale członkowskie do współpracy oraz wymiany doświadczeń i programów. Uczestnictwo w tej Sieci sprzyja podejmowaniu działań na rzecz pozyskiwania zdrowia, łącznie z aktywizowaniem wszystkich grup profesjonalnych środowiska szpitalnego. Szpital Promujący Zdrowie ma za zadanie rozwijać umiejętności pacjentów i ich rodzin w dziedzinie zachowania zdrowia.
Szpital Promujący Zdrowie to idea, na którą wpływ mają wszyscy, zarówno pracownicy jak i pacjenci, dlatego zwracamy się z prośbą o zgłaszanie pomysłów i uwag. Czekamy na Państwa propozycje, dotyczące nowych przedsięwzięć z zakresu promocji i ochrony zdrowia :


amalecka@obrzyce.eu
mrutkowska@obrzyce.eu
bfrycz@obrzyce.eu

 
informacje udostępnił:Dariusz Nowak
informacje wytworzył:Anna Małecka
data udostępnienia: 2012-05-15 23:33:34
ostatnia modyfikacja: Dariusz Nowak 2012-05-15 23:51:10 »
drukuj wyślij link  

 
. .
BIP - liczba wejść: 98584
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.